Pasja - Praktyka - Praca

W dzisiejszym poście chciałam napisać trochę o mojej pasji, jak to się zaczęło, co robię w jej kierunku i jak ją widzę w przyszłości. Oczywiście jak możecie się domyślić tematyka jest Wam znana - psy + fotografia.

Zaczęło się od psów, które były ze mną od zawsze. W późniejszym wieku doszło zainteresowanie fotografią, które ukierunkowało na zdjęcia zwierząt. Zazwyczaj przed moim obiektywem stają psy, chodź inne zwierzęta też się zdarzają ;) .

Tak, to mała ja
Dziś wyglądam nieco inaczej i staje po drugiej stronie aparatu. Trochę, chcę Wam o tym opowiedzieć.

Na początku była to zwykła pasja - spacer z psem i zabranie mojego pierwszego, wymarzonego compactu. Każde zdjęcie z niego wywoływało u mnie efekt "WOOOW", teraz zwykły śmiech. Po długim oczekiwaniu dostałam moją pierwszą lustrzankę, niestety nie mogłam się z nią "zgrać" i została sprzedana. Teraz, od dwóch tygodni, mam wymarzonego Canona. Z sesji na sesję widzę jak duże robię postępy. A skoro tak jest to może mogłyby być jeszcze lepsze? Pewnie!
Już w maju jadę na moje pierwsze warsztaty fotograficzne. Mam nadzieję, że dużo z nich wyniosę i efekty będą jeszcze lepsze. 


Kilka osób mnie chwaliło, że idzie mi coraz lepiej, więc postanowiłam moją realizować w praktyce. W ten sposób zaczęłam jeździć w weekendy o 6 rano na pola pełne sarn, a na 12 do parku na sesje z psami znajomych.
Pomyślałam, że skoro idzie mi to nie najgorzej, warto dołączyć do tego chęć pomocy innym? W ten oto sposób już jedne szczeniaczki do adopcji zaliczyły sesję i będą regularnie przeze mnie i aparat odwiedzane do czasu znalezienia im domów (zapraszam do ich wydarzenia).


Cała majówka, również będzie pod znakiem zdjęć i pomocy, o którą zostałam poproszona przez wolontariusza jednego ze schronisk550 km to dużo? Nie dla mnie! I tym sposobem spędzę łącznie 18 godzin w pociągu :D . A wszystko dla Schroniska dla zwierząt w Zabrzu, gdzie każdy pies i kot będzie miał swoje 5 minut przed aparatem. Będzie to bardzo pracowity i długi weekend, ale za to efektywny. Mam nadzieję, że chociaż w ten sposób pomogę im w znalezieniu nowego domu i liczę na więcej takich akcji w przyszłości.


Postanowiłam zrobić kolaż pokazujący zdjęcia mojego autorstwa na przestrzeni kilku lat. Muszę stwierdzić, że trochę się zmieniło.Inną moją pasją jest szkolenie psów i nagrywanie o tej tematyce filmików. Zdecydowanie moim ulubionym jest film pokazujący wszystkie 45 sztuczek Mikołaja. Stworzyłam go bardziej na pamiątkę tego co razem osiągnęliśmy, ponieważ, jak większość z Was wie, Miko ze względu na postępujące choroby, musiał zrezygnować z aktywnego życia i przejść na rentę. 


Z każdym kolejnym filmem czuję chęć tworzenia kolejnego i kolejnego. Tylko ile można nagrywać własnego psa? Tak więc zaczęły powstawać filmiki z psami znajomych. Oto jeden z nich:


Mam nadzieję, że już niebawem ukaże się filmik nagrany nowym sprzętem. A co na nim będzie dowiecie się wkrótce :D


*Wpis jest stworzony w ramach konkursu organizowanego przez szkoły TEB Edukacja.*


Pozdrawiamy A&M!!

Komentarze

 1. Fantastycznie napisane, wspaniale jest mieć pasję i ją rozwijać !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że będzie coraz lepiej :D

   Usuń
 2. Cudnie napisane, oby tak dalej!
  No i do zobaczenia w maju! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko świetnie się zgrało w jedną całość :D Szanuję ludzi, którzy mają swoje cele w życiu <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pasja i świetnie, ze potrafisz ją wykorzystać żeby komuś pomóc! ❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się doskonalić w tym co robię i dodatkowo wykorzystywać to pomagając innym :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Miło słyszeć takie słowa! Dziękuję :D

   Usuń
 6. Zamiłowanie do braci mniejszych i pomoc im, a zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym to wielka nadzieja jaką jest przyszłe pokolenie (Twoje pokolenie Ado!). Pasja jaką jest fotografia i wielki talent w tym kierunku dodatkowo wzbogacają Twojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za takie słowa. Bardzo motywują do dalszej pracy!

   Usuń
 7. Wyśmienity post!
  Bardzo fajnie się go czyta, a te filmiki zmotywowały mnie do nagrania podobnego ❤ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powodzenia w montowaniu!:D

   Usuń
  2. Świetny post! :D A filmiki ? az mi sie chce zaczac nagrywac zeby zrobic cos podobnego :D !

   Usuń
  3. Cudowny post. To cudowne że masz pasję i chcęci aby je rozwijać <3
   Pozdrawiamy benkowyinternet.blogspot.com

   Usuń
 8. Grunt to robić, to co się kocha i się rozwijać :)
  Pozdrawiamy, Biscuit Life!

  OdpowiedzUsuń
 9. Super napisane! Świetnie, że utrzymujesz dwie tak wspaniałe pasje przez tyle lat, regularnie się doszkalasz i rozwijasz w ich zakresie. Na szacunek zasługuje szczególnie cierpliwość, samozaparcie i chęć niesienia pomocy, naprawdę, to się chwali. :)
  A jakie tematyki z zakresu okołopsiego najbardziej Cię interesują? :) Zoofizjoterapia? Psia dietetyka? Czy może coś innego?

  PS
  Planujesz jakiś post odnośnie swojego kierunku w TEBie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm myślę, że szczególnie interesują różne choroby, w które lubię się zagłębiać, szukać przyczyn, objawów itp. Najbardziej interesują mnie choroby neurologiczne oraz ortopedyczne.
   Jeśli by kogoś interesował post na temat mojego kierunku to czemu nie?

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty